Milyonlarca sürücüyü ilgilendiren ‘Ek Genelge’ yayınlandı

Geçtiğimiz günlerde SEDDK’nın 5684 Sayılı Sigortacılık Kanunu Ek 6’ıncı maddesinin uygulanmasına ilişkin yayınladığı genelge ile sigorta şirketleri artık sigorta bedelini araç sahibine değil otomobil servislerine verecek.

Trafik kazası yaşadıktan sonra sigortanın hasar bedelini araç sahibinin belirttiği şahsi hesabına yatırma dönemi artık sona eriyor. Sigorta bedeli yeni genelge ile araç sahibine değil oto tamircisine verilecek. Bu adımla birlikte esnaf ve müşteri arasındaki sigortanın hasar bedeli ödeme süresi ve yapılan işlem adedi azaltılacak. İşlemin gerçekleşmesi için hak sahibinin tazminat alacağını temlik etme hakkı doğdu, bu şekilde otomobil servisleri tazminatı daha kolay tahsil edebilir hale geldi.

TOSEF Tüm Oto Servisleri Federasyonu Başkanı Ünal Ünaldı, “Yeni genelge ile birlikte sigortalılar, sigorta şirketleri ve servisler arasında problem teşkil eden aracılar ortadan kaldırılarak, tazminat hak sahiplerinin üzerinden yük kaldırılmış ve dosya iş süreçleri kolaylaştırılarak servislerin verdikleri hizmetin tahsilatı konusunda rahat nefes alması sağlanmıştır.” dedi.

Kaynak: sozcu.com.tr-İHA


TOSEF Tüm Oto Servisleri Federasyonu Başkanı Ünal Ünaldı

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İlaca yüzde 20 zam kararı

Hızlı Yorum Yap

TÜMÜ

VİDEO HABERLER

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Antalya Haber Gündemi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Antalya Haber Gündemi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.